Rodēzijas ridžbeka kucēni

click for more info

Mūsu mazuļiem ir jau 4 nedeļas, bērni labi ēd, daudz spēlējas un vēl vairāk guļ )) Vairāk video ir pieejami mūsu Yuotube kanālā Godsent Muse

Kucēnu bildes 3 nedeļu vecumā atrodamas Šeit

2020.gada 22.septembrī piedzimuši mūsu ilggaidīti Candy -

11 kucēni, 3 puisīši un 8 meitenes, 1 meitene pet class.

Jaundzimušo bildes ir pieejamas Šeit

Vecāku informācija ir pieejama zemāk

Mēs plānojam jaunu metienu no mūsu

INTER & MULTI Čempiona Olīvijas Godsent 2020.gada rudenī!

Lūdzu sekojiet mūsu Jaunumiem vai sazināties ar mums, lai saņemtu precīzu informāciju par pieejamiem kucēniem Baltijā no atbildīgām šķirnes audzētāvām!


Ar cieņu, jūsu Rodēzijas Ridžbeku audzētāva

Godsent Muse / Natalja Musina

+371 28811332

natalja.musina@gmail.com / kennel@godsentmuse.com

FB natalja.musina GodsentMuseKennel

Šajā periodā, kad cilvēki vairāk laika pavada mājās, daudziem parādās vēlme tikt pie jauna ģimenes locekļa – suņa. Lūdzu neaizmirstiet, ka suns ir dzīvnieks, kas prasa mazākus vai lielākus ieguldījumus, tāpēc lūgums pieņemt šo lēmumu ļoti atbildīgi un kucēnu mājās iegādāties tikai tad, ja jau kādu laiku par suni tiešām domājat, nevis pēkšņa lēmuma rezultātā.

Lai neapjuktu, esam sagatavojuši pamata padomus, ko ņemt vērā, izvēloties Rodēzijas ridžbeka kucēnu.

Vienmēr izvēlaties kucēnu ar FCI ciltsrakstiem (Latvijā vienīgais pārstāvis – Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF)). Tikai un vienīgi oficiāli un reglamentēti ciltsraksti garantē, ka kucēns ir Rodēzijas ridžbeks, ka tā vecākiem ir veiktas obligātās veselības pārbaudes un vecāki ir saņēmuši neatkarīgu ekspertu vērtējumus. Un droši prasiet audzētājam, lai tiek uzrādīti dokumenti, ka šīs pārbaudes tiešām ir veiktas.

Veselība – Latvijā obligātās veselības pārbaudes Rodēzijas ridžbekiem ietver gūžu (HD) un elkoņu (ED) displāziju (atbildīgi audzētāji gan izdarīs mazliet vairāk un pārbaudīs arī plecu locītavu OCD), acu pārbaudi, un ģenētisko pārbaudi uz Juvenīlo mioklonisko epilepsiju (JME), lai izvairītos no 2 gēna nēsātāju pārošanas. Atbildīgs audzētājs būs noteikti veicis arī Deģeneratīvās mielopātijas (DM) un Blue Dilute ģenētiskās pārbaudes, jo šīs pārbaudes palīdz pieņemt atbilīgus pārošanas lēmumus (nepieļaut 2 gēnu nēsātāju pārošanu).

Izstādes – LKF nosaka, ka obligāti ir 3 ekspertu vērtējumi. Bet, ņemot vērā Rodēzijas ridžbeku škirnes specifiku un attīstību Baltijā, atbildīgs audzētājs pārošanai izmantos vecākus, kuriem ir vismaz 1 valsts noslēgts čempiona tituls. Pat tad, ja par izstādēm nemaz nedomājat, noteikti vēlaties sev kā kompanjonu skaistu, škirnei atbilstošu ridžbeku. Vecāku izstāžu atzīmes noteikti ir solis pretī šim mērķim. Pie tam audzētājs apmeklē izstādes, lai aktīvi komunicētu ar citiem audzētājiem un būtu lietas kursā par iespējamām problēmām dažādās līnijās un kādas krustošanās labāk nepieļaut, pie tam šīs ir lietas, par kurām rakstiski reti kurš runā.

Izvēlieties audzētāju, kas kucēnus uztur tīrā, plašā telpā, kurā kucēni var brīvi kustēties un attīstīties, un aktīvi darbojas un socializē kucēnus.

Ja esat nobrieduši savam Rodēzijas ridžbekam, esiet laipni gaidīti pie mums ciemos!

Daži video no "kucēnu dzīves" no mūsu iepriekšēja metiena Dolce 2019.gadā